Skip to main content

Každý rok predstavujeme novinky našej produkcie na výstave Nábytok a bývanie v Nitre. Aj tento rok sme zostali verní tomuto podujatiu a opäť naša účasť zožala úspech verejnosti aj našich partnerov. Tradične v pavilóne M3 na našom stálom mieste o rozlohe 150m2 návštevníci obdivovali celkom nové produkty a redizajny pôvodných produktov. Tento rok sme sa po prvýkrát prepojili aj s našim projektom sociálneho podniku Upcycle.

Výstavnej expozícii tento rok dominovali odtiene farby roka 2024 Peach Fuzz v kombinácii s mintovými odtieňmi. Farba roka symbolizuje túžbu po zmene a rozvoji, zatiaľ čo mintový odtieň pridáva pocit sviežosti a harmónie. Táto farebná škála tak vytvorila zaujímavé spojenie medzi moderným štýlom a prírodnou harmóniou. Elegantný súzvuk oku lahodiacich farieb podčiarkol nový prvok – prvok masívneho dreva, ktorý sme navonok použili na našich produktoch celkom po prvý krát. Masívnym dubovým drevom sa popýšila kompletná rada stolov Diamond, stolík Nero a úspešný stôl Wave, ktorých autorom je produktový dizajnér Dalibor Marek.

Zo segmentu čalúneného nábytku bodovala celkom nová sedacia súprava Borgo, ktorá sa vyznačuje výrazne oblými tvarmi v každom detaile a extra pohodlným sedením. Táto sedačka dostala v expozícii čestné miesto priamo pod novým logom Kroslak home a pred dominujúcim motívom výstavy – autorskou látkou Inna. Dizajn tejto látky bol špeciálne navrhnutý pre značku Kroslak home šikovnou textilnou dizajnérkou Innou Vlasovou, študentkou posledného ročníka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Výsledkom spolupráce bolo dokonalé prepojenie celej expozície jedným akcentujúcim motívom.

Celkom novou sedačkou bola aj jednoduchá Simplicity s výraznými mintovými nožičkami, samozrejme s možnosťou voľby ich farby. Bodovalo aj nové elegantné kreslo vychádzajúce z modelu Northon, moderný ušiak Nuvola s prešitím a nové oblé elementy jednej z najúspešnejších sedačiek Infinity. Do ponuky sme celkom po prvý krát zaradili aj jedálenské stoličky. Jednoduchá a štýlová Lyra a variabilné kresielko Persei krásne doplnili celú expozíciu. Čerešničkou na torte boli nové okrúhle závesné zrkadlá Luna z dizajnovej kolekcie.

Prototyp kresla Faye prišiel osobne zhodnotiť aj jeho autor Dalibor Marek.  Vďaka spolupráci s tými najlepšími inovujeme, zlepšujeme sa a stále prinášame na trh niečo nové a celkom odlišné. Veríme, že návštevníkov naša expozícia plná krásnych kúskov nábytku a nových myšlienok inšpirovala a zanechala v nich príjemné pocity. Rozhodne sa tešíme na ďalší ročník a už teraz sme plní nápadov ako byť o rok opäť o krok lepší.