Skip to main content

A R T E S T O N   C O L L E C T I O N

DESIGN

Dizajnérska kolekcia čalúneného a kovového nábytku predstavuje dokonalé spojenie precíznosti remesla, dizajnu a tradičných materiálov. Objavte jedinečné produkty od ocenených slovenských dizajnérov Michala Riabiča a Dalibora Mareka

Michal Riabič

Michal je skúsený profesionál, ktorý po štúdiu priemyselného a grafického dizajnu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave pôsobil ako grafický a produktový dizajnér. Získal viacero ocenení vrátane českého nábytku roka alebo nominácie na cenu za dizajn RED DOT. V súčasnosti sa venuje najmä produktovému dizajnu, pričom sa zameriava najmä na nadčasovosť a trendy.

Inšpiráciu nachádzam najmä v prírodných materiáloch a tradičnom remesle. Snažím sa dať osobitý charakter každej sedačke a urobiť ju niečím jedinečnou. Zvyčajne nejde len o vzhľad, ale aj o funkčnosť špecifickú pre daný produkt.

Michal Riabičdizajnér

Dalibor Marek

Dalibor je skúsený produktový dizajnér, ktorý svoje vedomosti v oblasti špecializovanej na dizajn nábytku nadobudol štúdiom na Technickej Univerzite vo Zvolene a na Univerzite aplikovaných vied v Salzburgu. Po štúdiu v spolupráci s dizajnérskym ateliérom v Nemecku nadobudol cenné skúsenosti a možnosť spolupracovať na mnohých prestížnych projektoch pre celosvetové značky. V roku 2023 získal prestížne ocenenie BigSee za produkty, ktoré vytvoril pre nás a nájdete ich v našej ponuke.

Vzájomná symbióza medzi dizajnérom a firmou je základným prvkom úspechu spoločného produktu.

Dalibor Marekdizajnér

Ďalšie kolekcie