Skip to main content

Aj keď sa hotely a súkromné kluby z dielne spoločnosti Soho House nachádzajú už v mnohých svetových metropolách, my sme sa lepšie pozreli na ten prvý newyorský, ktorý sa nachádza v Meatpacking District. Nahliadnite s nami do jedinečného interiéru, ktorý naživo neuvidí len tak hocikto, nakoľko je otvorený len pre svojich členov klubu, ktorými je len „umelecká smotánka“. Ako totiž hovoria aj ich oficiálne pravidlá – členstvo v Soho House je určené pre ľudí z kreatívneho priemyslu a ľudí s kreatívnou dušou. Za vstup do klubu sa však platí aj nemalý jednorazový poplatok.

Kedysi sklad, dnes výnimočné miesto plné inšpirácie

Úplne prvý Soho House vznikol v roku 1995 v londýnskej štvrti Soho ako súkromný klub pre miestnych umelcov a hercov. Aktuálne Soho House zahŕňa 33 domov v 14 krajinách sveta, no majitelia neustále plánujú otvorenie nových a nových pobočiek. Prvý newyorský, ktorý vznikol v roku 2003, sa nachádza v budove bývalého skladu a bol prvým Soho domom so strešným bazénom.

Keďže sa majitelia snažili využiť čo najviac prvkov z pôvodnej budovy, vďaka priznaným pôvodným trámom, stodolovému drevu či dubovým podlahám v nej cítiť priemyselnú estetiku. Celkovo však newyorský Soho House nepôsobí industriálne. Ako vo väčšine Soho domov, aj v ňom prevažuje neprehliadnuteľný eklektický štýl.

Vedeli ste, že?Aj keď patria Soho domy k luxusným súkromným klubom, ktorých členom sa nemôže stať len tak hocikto, ich jednoznačnou súčasťou je aj upcyklácia. Prepracovanie starožitných a historických predmetov patrí k trendom Soho House.

Mix vzorov, prvkov aj kultúr

Interiér sa vyznačuje miešaním farieb, vzorov a materiálov. Štýl by sme mohli definovať aj ako vkusný maximalizmus, ktorému nechýba mestská sofistikovanosť. Vrstvenie a používanie rôznych, často aj kontrastných, prvkov, ktoré spolu fungujú v harmónii, dávajú predpoklad na splynutie rozličných kultúr.

Pre majiteľov je najdôležitejšie, aby v priestoroch ľudia chceli tráviť čas a cítili sa pohodlne, doslova ako doma. Návštevníci tak môžu spraviť v rámci 44 izieb na šiestich poschodiach, v dvoch baroch, reštaurácii, konferenčných sálach, spoločenských miestnostiach, kine, vo wellnesse či na terase pri bazéne.

V SOHO stavajú na pohodlných sedačkách. Ich filozofiou je, aby sa návštevníci cítili ohromne pohodlne, ako doma, no zároveň si vychutnávali pridanú hodnotu mimoriadne dizajnového priestoru, ktorý ich obklopuje. Typy sedačiek používajú podobné ako je sedačka join_it z nášho portfólia.

Je sa na čo pozerať

To, že je Soho House určený najmä pre kreatívnych ľudí, sa odráža aj na zariadení jednotlivých izieb. V každej sa nachádza zbierka historických predmetov či jedinečné dlaždice s vintage vzormi. Nesmú chýbať cínové vane, nadrozmerné zrkadlá, zdobené lustre, visiace na pôvodných trámoch, či ručne vyrezávané francúzske postele.

V interiéri nájdeme aj výrazné prvky, akými sú zamatové koberce či mramorové stoly. Neodlúčiteľnou súčasťou Soho domu je tlmené osvetlenie, napríklad v podobe lustra z patinovaných mosadzných gúľ, ktorý ozvláštni každý priestor. Prehliadnuť však nesmieme ani terasu s ikonickým symbolom – pruhovanými ležadlami, ktorá je (nielen) pre miestnych obľúbeným miestom na únik od reality.

TIP: Ak by ste si štýl Soho domov radi preniesli aj do svojho príbytku či hotela, môžete tak urobiť vďaka novootvoreným predajniam a online obchou Soho Home. Nájdete v nich množstvo ikonických kúskov, treba sa však pripraviť na to, že ceny poriadne zatrasú vašou peňaženkou.

Čo hovoríte na Soho House vy? Zlákal vás na svoj jedinečný pôvab a šarm, alebo je toho na vás príliš? Dajte nám vedieť, či by ste toto originálne miesto navštívili, prípadne, čo by ste si z neho radi preniesli k sebe domov.