Skip to main content

Designblok, pražský medzinárodný festival dizajnu a módy je najväčšou akciou svojho druhu v strednej Európe a my s hrdosťou oznamujeme, že sedačky Arteston budú súčasťou jeho dvadsiateho ročníka, ktorým sa nesie príznačná téma – Oslava. Tešíme sa na vás na holešovickom výstavisku od 25. – 29. októbra 2018.

Vizuály jubilejného ročníka zachytávajú dvojicu cyklistov symbolizujúcu neustály pohyb vpred, odhodlanie, nutnosť empatie drinu, nadšenie i radosť zo společnej jazdy.

Kým na začiatku bol Designblok akciou pre pár zasvätených, posledné ročníky navštívilo vyše päťdesiat tisíc návštevníkov. „První ročník Designbloku měl celých 14 účastníků a nejčastější otázkou, kterou nám návštěvníci i novináři opatrně pokládali, bylo, ´Co je to vlastně ten design´? Od počátku jsme vsázeli na kvalitu, a ačkoliv jsme se často setkávali s názorem, že to v Čechách nebude fungovat, dnes je design součástí života středních vrstev a z Designbloku je největší festival designu ve střední Evropě,“ opisuje pokrok vo vnímaní dizajnu riaditeľka Designbloku, Jana Zielinski. A my s ňou musíme súhlasiť. Dobrý dizajn nie je určený len pre pár vyvolených.

Designblok tradične uvádza tvorbu dizajnérov a výrobcov z celej Európy, predstavuje novinky prestížnych značiek i prototypy mladých dizajnérov a dizajnérskych štúdií. Arteston sa tento rok zaradí medzi nich. Pre návštevníkov sme pripravili unikátnu inštaláciu v duchu relaxu. Pocit nebeského pokoja si budete môcť vychutnať rovnako v zostave Fold_it, ktorá si z veľtrhu Nábytok a bývanie v Nitre odniesla niekoľko ocenení, ako aj v novej sedačke s názvom Form_it, ktorá bude mať na Designbloku svoju premiéru.

Doprajte si chvíľku oddychu v Arteston záhrade a nasajte v pohodlí atmosféru presiaknutú dobrým dizajnom. Tešíme sa na vás na pražskom výstavisku v Holešoviciach od 25. – 29. októbra 2018.