Skip to main content

foto: Robert Walsh

Prezrite si dom, ktorý svojou atmosférou a podstatou ilustruje prvý z veľkých trendov interiérového dizajnu pre rok 2019. Našli sme ho medzi finalistami ceny Australian Interior Design Awards 2018.

Nominovaný bol hneď v dvoch kategóriách – Rezidenčný dizajn a Rezidenčný dekor. Nachádza sa v Coogee – husto zastavanom predmestí Sydney a je dielom štúdia Madeleine Blanchfield Architects.

 

Domov pre mladú rodinu je výrazný svojím monolitickým vzhľadom, no vďaka perforovanej fasáde nepôsobí vôbec ťažkopádne, ani robustne. Architektom sa šikovným vrstvením priestorov podarilo vytvoriť živý a flexibilný dom, ktorý poskytuje žiadané súkromie i dychberúce výhľady.

Prečo sme sa do tohto domu zamilovali?

Vnútorné átriá, vysoké stropy a prírodné materiály v tlmených svetlých odtieňoch doň vnášajú pocit otvorenosti a ľahkosti.

Loftová obývačka je sčasti galériou moderného umenia.

Má miliónový výhľad.

Kožená sedačka a kreslo vo farbe ťavej srsti demonštrujú, že vďaka moderným technológiám spracovania sa kožené sedenie opäť teší popularite.

Zabudnite na predsudky, že koža je chladná alebo, že sa na ňu v lete prilepíte. Pravá hovädzia koža, ktorá sa na výrobu kvalitných kožených sedačiek používa, je prírodný materiál, ktorý dýcha a je veľmi príjemný na dotyk.

Okrem pohovky v obývačke tu nájdete aj takzvanú daybed, na ktorej si môžete dopriať oddych kedykoľvek počas dňa.

Vrstvenie jemných prírodných štruktúr je presne tým, čo hlásajú aktuálne trendy.

Okrem kníh je v poličkách množstvo krásnych predmetov z prírodných materiálov, ktoré získavajú používaním nezameniteľnú patinu.

V hlavnej kúpeľni pokrýva celú jednu stenu zrkadlo.

Dom ponúka množstvo úložného priestoru a vstavané skrine majú veľmi elegantne riešené madlá, nie ako tie, na ktoré sme zvyknutí u nás.

Aj keď potrebujete súkromie a „zatiahnete rolety“, môžete si stále užívať výhľad.

Na šarme interiéru pridávajú kovové detaily.

Dynamický kontrast vytvárajú prísne línie modernej architektúry v spojení so zámerne nedokonalými detailmi, akým je napríklad drsná tehlová stena v predsieni.

Svahovitý terén vyriešili architekti schodíkmi, ktoré lemujú terasovité záhony.

V dome cítite spojenie s prírodou. Kvitnúcou zeleňou je osadená aj strecha dvojitej garáže.

Inšpirovali sme vás? Na ďalšie zaujímavé interiéry a osobnosti z oblasti dizajnu a
architektúry sa môžete tešiť v nasledujúcich článkoch.