Skip to main content

foto: © Zrobym architects

Keď sme hľadali interiér, ktorý by reprezentoval druhý z trendov 2019, dostali sme sa do bieloruského Minsku. Snúbia sa v ňom prírodné materiály a sýte farby s neskutotočným citom a zmyslom pre eleganciu.

Zadaním, ktorého sa úspešne zhostili dizajnéri zo štúdia Zrobym architects, bolo vytvoriť živý a jedinečný interiér. V byte s rozlohou 103 štvorcových metrov sa im podarilo vytvoriť pohodlný a vizuálne atraktívny domov pre mladú rodinu s dvomi deťmi.

 

Základom riešenia sú biele steny v kombinácii s masívnymi dubovými podlahami a obkladmi z dubovej dyhy. Na tomto pozadí vyniká žiarivý kusový nábytok, ktorý možno vymeniť, kedykoľvek majiteľov unaví.

Prečo sme sa do tohto bytu zamilovali?

Priestor spojenej obývačky, kuchyne a jedálne hýri farbami, pričom zároveň pôsobí veľmi vkusne. Sedačka v jemnom ružovom odtieni je dôkazom, že pastelové farby sú pri čalúnenom nábytku novou šedou. Sú dostatočne neutrálne, no oveľa atraktívnejšie.

Modrý kuchynský ostrovček, doplnený koralovými barovými stoličkami, nádherne odzrkadľuje nové trendy v použití a kombinovaní farieb. Búra všetky predsudky a udáva tón celej miestnosti.

Spoločenská zóna je maximálne priestranná a presvetlená. Na dosiahnutie tohto výsledku sa architekti rozhodli uzavrieť lodžiu a pripojiť ju k obývačke.

Knižnica hneď vedľa postele je skvelým riešením pre nespavcov, ktorí radi v noci čítajú.

Zaoblené tvary robia dizajn vizuálne ľahším a sympatickejším.

Pastelové tóny sú do detskej izby ako stvorené. Vnášajú do nej jemnosť a hravosť.

Športové náradie, horolezecká a kresliaca stena nabádajú deti k množstvu aktivít, ktoré podporujú ich kreativitu i zdravie.

V byte sú dve plnohodnotné kúpeľne.

Jedna z nich prislúcha k rodičovskej spálni a je zariadená v neutrálnej kombinácii bielej a šedej, ktorá necháva vyniknúť krásu a jednoduchosť drevených prvkov. Dva panely s otvormi umožňujú premiestňovanie kolíkov a ich variabilné využitie.

Druhá kúpeľňa, určená najmä pre deti a hostí, má hravejšiu atmosféru.

Inšpirovali sme vás? Na ďalšie zaujímavé interiéry a osobnosti z oblasti dizajnu a
architektúry sa môžete tešiť v nasledujúcich článkoch.