Skip to main content

Pražský Designblok bol pre Arteston bezpochyby zásadným momentom. Priniesol nám množstvo skúseností, nadviazali sme nové kontakty a získali veľa cenných postrehov a reakcií. Sedačky oslovili nových fanúšikov dobrého dizajnu a kvalitnej práce, zatiaľ čo my sami sme si rozšírili obzory. A čo náš obchodný tím oslovilo natoľko, že (by) sme si to spokojne odniesli domov?

Samuel Krošlák

Designblok bol pre mňa príležitosťou vidieť osobne prácu viacerých uznávaných dizajnérov a vypočuť si ich príbehy. V prvom rade to bol Jaime Hayón, ktorý nás veľmi vtipne a skromne zoznámil so svojimi myšlienkovými pochodmi, ale zaujali ma aj ďalšie mená a štúdiá, napríklad Ineke Hans, ktorá pri svojej práci vychádza z ľudových tradícií alebo Česi deFORM a Plechac & Wielgus.

Absolútnym must-have sa ale pre mňa stal lietajúci jednorožec Alicorn od KUTULU, ktorí robia drevené hračky inšpirované napríklad aj antickou mytológiou. Musím sa priznať, že mýtické tvory a príbehy ma fascinujú. A páčil sa aj mojej dcére, u ktorej som si ním po návrate z Prahy vyžehlil „výpadok rodičovania”.

Zuzana Kurucárová

Keď si dnes s odstupom času spomínam na Designblok, jedna z prvých vecí, na ktoré si spomeniem sú talianske svietidlá Catellani&Smith, ktoré tu prezentoval HAGOS. Boli naozaj efektné a pôsobili na mňa ako skutočné umelecké diela. V blízkej budúcnosti sa chystám zariaďovať pre našu rodinu nový domov a tieto lampy si pripisujem na „wishlist“ 😉

Daniel Antalík

Šálka dobrej kávy je pre mňa neoddeliteľnou súčasťou každého dňa. Zaujal ma preto espresso set od Clap Design. Ide o kombináciu masívneho dreva a šálky z ručne fúkaného dvojitého skla, ktoré perfektne izoluje. Lyžička vždy drží na svojom mieste vďaka dômyselne zabudovaným magnetom. Hravé a funkčné riešenie.

Denisa Valašková

Pre mňa, ako architektku boli zaujímavé okná Skywall Sparrow od výrobcu JANOŠÍK. Prekonávajú limity v doterajších rozmeroch a sú neuveriteľne subtílne. Stotožňujem sa s myšlienkou tohto českého výrobcu, že okná by mali s domom splynúť, nechať vyznieť silu priestoru a výhľady za nimi. Mimochodom, získali nomináciu v kategórii Najlepšia novinka výrobcu.

Amro Nogdalla

Slovensko sa mi stalo druhým domovom a slovenskou rastlinnou ríšou sa nechali inšpirovať aj českí dizajnéri Vrtiška – Žák, keď navrhovali kolekciu konferenčných stolíkov Hrib pre slovenskú nábytkársku firmu Javorina. Páči sa mi ich plný, organický tvar v kombinácii s vyhotovením z masívneho dreva a dômyselné otáčanie dosky. Stolíky tiež získali nomináciu na Cenu Designbloku v kategórii Najlepšia kolekcia nábytku.