Skip to main content

Po jednoduchej kráse prvého z interiérových trendov, ktoré na rok 2019 zadefinoval veľtrh Ambiente, prichádza zmyselnosť a elegancia.

Tasteful residencevkusná domácnosť

Druhý z trendov charakterizujú sýte farby, zmyselné materiály a dokonalé remeselné spracovanie. Precízne povrchové úpravy, čisté línie a dokonalé proporcie vytvárajú uvoľnenú, nadčasovú eleganciu. Starostlivý vyber a premyslené kombinácie kúskov s jedinečným charakterom vnášajú do interiérov osobitú príťažlivosť.

1. Mygdal Plantlight by Nui Studio 2. Xilo 2.0 Walnut curated by Piero Lissoni for Alpi 3. Uchiwa by Doshi Levien for HAY 4. Grasso Vases by Stephen Burks for BD Barcelona 5. Casa Modernista 1 & 2 by Nipa Doshi & Jonathan Levien for Moroso 6. ERBSE 1 TABLELAMP by GUAXS 7. 2018 WonderGlass Alcova Vase, photo Claire Lavabre 8. Aurora Collection by Alba Gallizia for Ichendorf 9. Jessica Hans Vases + Cups for HAY 10. Photo Hongkong by Michaela Thai 11. Mirror by Studio Roso for Republic of Fritz Hansen 12. Marquetry Wallpaper by Thomas Eurlings for NLXL

© Messe Frankfurt Exhibition GmbH

Farebná paleta

Farby drahých kameňov, ako sú smaragdovozelená a jantárovožltá, netradične dopĺňajú púdrovoružová a koralová. Drevo má neutrálne až chladnejšie odtiene hnedej.

© Messe Frankfurt Exhibition GmbH

Materiály a povrchy

Kvalita a zmyselnosť sú pre tento trend smerodajné. Pre vytvorenie maximálneho pohodlia dizajnéri preskúmali vzácne dreviny, kožu a tkaniny ako buklé, zamat či velúr. Leštené povrchy v kombinácii s reliéfmi a 3D efektmi prinášajú eleganciu. Farebné sklo a delikátny porcelán vnášajú ušľachtilosť a dodávajú punc luxusu.

1. Layout Separé by Michele De Lucchi for Alias 2. Laila Pozzo for Doppia Firma 3. Casa Modernista 2 (Detail) by Nipa Doshi & Jonathan Levien for Moroso 4. Rain&Cloudy by Gam Fratesi for Alpi 5. Marquetry Wallpaper by Thomas Eurlings for NLXL 6. Rayures by Ronan & Erwan Bouroullec for Glas Italia 7. Proof by Sahco 8. 2018 WonderGlass Alcova Vase (Detail), photo Claire Lavabre 9. Velò by Piero Lissoni for Alpi 10. Slinkie by Patricia Urquiola for cc-tapis

© Messe Frankfurt Exhibition GmbH

Pre inšpiráciu konkrétnym interiérom zariadeným v štýle trendu Tasteful residence prejdite na článok Bývanie s vycibreným vkusom – bývanie podľa najnovších trendov.