Skip to main content

Solitér je v slovníku cudzích slov definovaný ako samotár či osamotený jedinec, vec vyskytujúca sa samostatne, ale aj samostatne vybrúsený a zasadený diamant. A presne také sú nábytkové solitéry, ktoré by nemali chýbať ani vo vašej obývačke. V interiéri pôsobia ako diamant, strhávajú na seba celú pozornosť a nič ďalšie k sebe nepotrebujú. Do akých kúskov sa oplatí investovať?

Kožené kreslo v spojení s chrómom

Koža je synonymom luxusu a kožené kreslo patrí do kráľovskej triedy čalúneného nábytku. Vlastnosti a vzhľad tohto materiálu robia z koženého kresla nestarnúcu klasiku. Ak si navyše vyberiete nábytok s jednoduchými krivkami, doplnený chrómovým rámom a podnožou v štýle kresla Barcelona, budete vlastníkom solitéru, ktorý zapadne do každého interiéru.

Kreslo a sedačka form_it

Otočné kreslo v retro dizajne

Výber odpočinkového otočného kresla je tak trochu cestou časom. Ak hľadáte dominantný kúsok do vašej obývačky, odporúčame vám modely, ktoré pôsobia, akoby ste sedeli v škrupinke. Takýto retro dizajn na otočnej základni skvele zapadne aj do moderného interiéru. Samozrejmosťou sú vybrané materiály ako orechové drevo a kožený poťah.

Okrúhly stôl s hladkými líniami

Nábytok s krivkami je aktuálne veľmi trendový. Organické tvary pritom nie sú v dizajne žiadnou novinkou, naopak. Niektoré ikonické solitérne kúsky v tomto štýle môžu mať aj viac ako 60 rokov. Dobrou a trvácnou investíciou preto bude napríklad okrúhly stôl s hladkými líniami modernizmu. Pokojne aj ten, ktorý je inšpirovaný tulipánom, pričom jeho dizajn čo-to prezrádza o sochárskych znalostiach jeho autora.

Elegantná leňoška s podnožkou

Predstavte si to spolu s nami – len tak sa po celom usadiť do pohodlného a mäkkého kresla, ktoré vás „objíme“, vyložiť si nohy na podnožku a oddychovať. Či už pri dobrej knihe, pohári vína alebo len tak nechať blúdiť myšlienky… Ak túžite po podobnom pohodlí aj vy, zaobstarajte si exkluzívne kreslo, ktorého sedadlo z preglejky je orientované tak, že dolná časť opierky podopiera dolnú časť chrbta. Dokáže vám, že aj ergonómia vie byť elegantná a sexi.

Lampa s dizajnovým tienidlom

Osvetlenie miestnosti ľudia zväčša riešia ako posledné. A pritom je to škoda, pretože správnym výberom svietidiel dokážete interiér pozdvihnúť. Váš vysnívaný ikonický kúsok nemusí stáť na podlahe. Pokojne vám môže aj visieť nad hlavou. Drahšie dizajnové lampy vám síce „odkroja“ časť rozpočtu, ale pri pohľade na ich krásne tienidlá a premyslené riešenia pochopíte význam spojenia „forma, ktorá sleduje funkčnosť“.

Kreslo s výpletom

Viedenský výplet ako tradičná technika zažíva svoj comeback. Takéto kreslo či stolička je pritom presne tým nestarnúcim kúskom, ktorý sa prispôsobí akémukoľvek prostrediu, do ktorého ho umiestnite. Výplet dodáva líniám kresla estetiku a ľahkosť a veľmi dobre funguje aj na ostatnom nábytku, takže môžete krásu vybraného solitéru podčiarknuť napríklad rovnakým výpletom na dvierkach komody v obývačke.

Originálny konferenčný stolík

Konferenčný alebo kávový stolík sa tiež môže stať dominantou priestoru. Pri jeho výbere stavíte skôr na zakrivenú drevenú základňu a sklenenú dosku so zaoblenými rohmi v štýle sochárskych línií Isamu Noguchiho? Alebo vás viacej osloví séria príručných stolíkov v severskom dizajne s remeselným spracovaním preglejky a masívneho dreva? Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek možnosť, ani jedna nebude krokom vedľa.

Dúfame, že sa nám podarilo inšpirovať vás a vyberiete si pre svoj interiér ten pravý solitér, ktorý vás bude tešiť zakaždým, keď vám naň padne zrak a investíciu doňho nikdy neoľutujete.